فرماندار شادگان گفت: تاکنون 10 هکتار زمین برای اجرای طرح مسکن مهر در این شهرستان آماده سازی شده است.
منوچهر حیاتی در گفتگو با فارس افزود: طرح مسکن مهر که یکی از طرح های مهم دولت به شمار می رود در شادگان نیز همگام با دیگر شهرستان های استان خوزستان در حال انجام است.

وی اظهار داشت: تاکنون کار آماده سازی 10 هزار هکتار از زمین های این طرح به پایان رسیده و برای واگذاری در قالب طرح مسکن در شرف عقد تفاهم نامه بین اتحادیه مسکن مهر شادگان و سازمان مسکن و شهرسازی استان خوزستان است.
فرماندار شادگان تصریح کرد: تا کنون بیش از 3 هزار و 300 نفر به صورت آزاد برای خانه دار شدن در طرح مسکن مهر این شهرستان ثبت نام کرده اند و اداره تعاون 935 عضو را واجد شرایط اعلام کرده است.
حیاتی خاطرنشان کرد: طرح مسکن مهر شادگادن در قالب 15 تعاونی در این شهرستان اجرا خواهد شد.
فرماندار شادگان در خصوص روند اجرای این طرح در شادگان گفت: طرح مسکن مهر با سرعت مناسب در شهرستان شادگان در حال اجرا است و از نظر تامین زمین و پرداخت تسهیلات از سوی بانک ها هیچ مشکلی وجود ندارد.
وی ادامه داد: در صورت تداوم انجام به موقع کارها و پیش برد برنامه مورد نظر طی دو سال آینده شاهد بهره برداری از فاز نخست طرح مسکن شادگان خواهیم بود.
حیاتی اضافه کرد: برای ساخت واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر به هر متقاضی 10 میلیون ریال برای آماده سازی و 140 میلیون ریال برای ساخت مسکن اعطا می شود.
فرماندار شادگان افزود: به تناسب پیشرفت اجرای طرح در مراحل مختلف، بانک های عامل به متقاضیان تسهیلات را پرداخت می کنند.
حیاتی اظهار داشت: هم اکنون با پایان مرحله آماده سازی زمین و واگذاری آن کار احداث مرحله اول واحدهای مسکونی آغاز می شود.
وی ابراز امیدواری کرد با پایان هرچه سریع تر مراحل مختلف احداث واحدهای مسکونی شاهد خانه دار شدن متقاضیان و بهره مندی از این طرح در شادگان باشیم.